Stanówka

Czort z Gór ogier czysta krew arabska gniady –
ur.2011 od Czeczotka z Gór oo po Eton oo –

Eton to janowskiej hodowli syn ogiera Gazal Al Shaqab, dzierżawionego w latach 2002-2003 przez stadniny w Janowie Podlaskim i Michałowie. W polskiej hodowli Gazal Al Shaqab pozostawił wyborną stawkę potomstwa, na czele z fenomenalną, janowską Pianissimą.
Etra matka Etona, to kontynuatorka linii żeńskiej znakomitej janowskiej Etny. Matka między innymi ogiera Esturion, w 2003 roku sprzedana na PRIDE OF POLAND do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Eton trafił jako czołowy do prywatnej stadniny Ryszarda Szpara SK Wiśnicz, gdzie pozostawił wyrównaną stawkę biegającego wyścigi potomstwa. Następnie konia odkupiła Beata Dzikowska i po zagraniu do konkursów gwiazdkowych wyeksportowała na pustynię gdzie zwyciężył wyścig na 120 km który odbył się w ramach The President Cup dla prywatnych właścicieli. Zwycięskiego Etona dosiadał Mansur Ibrahim Ahmed. Eton 120 km trasę pokonał w tempie 25,933 km\h, a ostatnią pętlę przegalopował w tempie ponad 31 km\h. Wynik z pewnością historyczny, bo jeszcze nigdy polski koń nie pokonał trasy 120 km w takim tempie. Potomstwo Etona również bardzo dobrze spisuje się w Rajdach Długodystansowych.
Matka ogiera Czort z Gór to klacz po ogierze Czyżyk od Czeremcha. Michałowska Czeremcha to córka tierskiej hodowli ogiera Pesennik. W nielicznej stawce potomstwa tego ogiera znajdziemy takie perełki jak Kwesta, matka legendarnej Kwestury. Czeremcha dała w Michałowie dwie rodzone siostry po Wachlarzu – Chrapka sprzedana na PRIDEOFPOLAND w 2002 roku do Wielkiej Brytani; Czereśnia sprzedana na PRIDEOFPOLAND w 2004r do Brazylii.
Ojciec Czeczotki z Gór, Czyżyk, po ogierze Sinus to pół brat znanego z rajdów ogiera Cyryl.

Sam Czort z Gór to urodziwy, mocnej, poprawnej budowy ogier o bardzo łagodnym charakterze. Wysokość w kłębie 156 cm, obwód nadpęcia 19,5cm, mocne kopyta. Rozpoczął starty w Sportowych Rajdach Konnych zdobywając w 2016 roku tytuł Mistrza Polski Młodych Koni w kategorii koni pięcioletnich, w roku 2017 Mistrz Małopolski Seniorów, V-CE Mistrz Polski Młodych Koni w kategorii koni sześcioletnich. Obecnie nadal w treningu rajdowym.